Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Jak przycinać skórki paznokci z użyciem cążek lub radełka?

Zaraz po twarzy miejscem, które zawsze przyciąga najwięcej uwagi innych są dłonie. Dlatego też większość osób stara się aby ich dłonie prezentowały się jak najlepiej. Dotyczy to w szczególności paznokci, ponieważ to one są najlepiej widoczną częścią każdej dłoni. Poza malowaniem, czy kształtowaniem płytek paznokci ludzie często decydują się na usuwanie znajdujących się wokół nich skórek. Trzeba jednak podkreślić, że nieprawidłowo wykonane wycinanie skórek przy paznokciach może doprowadzić nawet do poważnego uszczerbku na zdrowiu. Zatem jak robić to poprawnie?

Jakich narzędzi użyć do wycinania skórek?

Niektórzy twierdzą, że skórki można wycinać zwykłymi nożyczkami do paznokci, jednak zwykle kończy się to nieestetycznymi efektami, a nawet skaleczeniami. Najlepiej jest wyposażyć się w cążki do paznokci lub radełko do skórek. Pierwsze narzędzie przypomina nieco szczypce, jednak jego ramiona są zakończone precyzyjnymi ostrzami, idealnymi do przycinania skórek przy paznokciach. Z kolei radełko do paznokci to tylko jedno, długie ostrze, jednak po jego drugiej stronie znajduje się specjalna, płaska końcówka, pomagająca osuwać skórki zamiast je przycinać.

O czym pamiętać obcinając skórki od paznokci?

Przycinanie skórek to stosunkowo trudny i ryzykowny proces. Bardzo łatwo jest przy nim zarówno się skaleczyć, jak i nierówno przyciąć skórki. Można go sobie jednak nieco ułatwić stosując specjalne kosmetyki do zmiękczania paznokci i towarzyszących im skórek. Jeśli sytuacja na to nie pozwala można użyć również ciepłej wody z cytryną, choć efekt wtedy nie będzie tak zadowalający.

Poza tym niezależnie od tego czy posługuje się cążkami do paznokci, czy też korzysta się z radełka, znacznie lepiej jest wykonywać krótkie i delikatne ruchy aniżeli obcinać całą skórkę jednym pociągnięciem ręki. W ten sposób można znacznie ograniczyć ryzyko popełnienia błędu.

Ostatnią z zasad prawidłowego przycinania skórek paznokci jest konieczność zachowania odpowiedniej higieny. Zarówno przed, jak i po zabiegu koniecznie trzeba dokładnie wysterylizować swoje cążki, czy też radełko. Używanie zabrudzonych narzędzi stylizacyjnych może prowadzić nawet do zakażenia i poważnego uszczerbku na zdrowiu.

You Might Also Like