Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Wosk do depilacji – jaki wybrać?

Depilacja woskiem to jedna z najpopularniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Wiele salonów kosmetycznych oferuje tę usługę, ale koszt takiego zabiegu nie należy do najniższych. Na szczęście możemy ten zabieg wykonać w domu. Jakie rodzaje wosku do depilacji domowej są obecnie dostępne?

Plastry z woskiem

Najłatwiejszą metodą depilacji woskiem w domu są gotowe plastry dostępne w każdej drogerii. Ich użycie jest banalnie proste. Wystarczy delikatnie ogrzać w dłoni plaster, następnie rozdzielić go na dwie części. Kolejnym etapem jest jego dokładne dociśnięcie do owłosionej skóry, a następnie oderwanie w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Zaletą takich plastrów jest łatwość użytkowania, niska cena i brak konieczności podgrzewania. Do wad należy natomiast nienajlepsza skuteczność w przypadku mocniejszych włosków.

 

Wosk do depilacji na ciepło

Depilacja płynnym woskiem to bardzo skuteczna metoda, możliwa do wykonania w domowym zaciszu. Rozgrzany wosk należy nałożyć szpatułką na owłosioną skórę, a następnie przyłożyć do niego kawałek materiału i dokładnie docisnąć. Następnie odrywamy wosk przeciwnie do kierunku wzrostu włosków. Jest to metoda nieco droższa niż plastry, a także wymaga wprawy, gdyż istnieje ryzyko poparzenia.

 

Pasta cukrowa

Wosk do depilacji można z powodzeniem zastąpić pastą cukrową, której zastosowanie jest bardzo podobne. Można ją zakupić w drogerii, lub wykonać samodzielnie w domu. Pasta cukrowa nie wymaga podgrzewania do tak wysokiej temperatury jak wosk, a jedynie lekkiego ogrzania w dłoniach. Wystarczy przyłożyć ją do owłosionej skóry, a następnie zerwać przeciwnie do kierunku wzrostu włosków. Ważną zaletą jest fakt, że po całym zabiegu wystarczy spłukać depilowane miejsce wodą, podczas gdy wosk wymaga rozpuszczenia oliwką.

You Might Also Like