Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Co zrobić, aby nasz makijaż wyglądał naturalnie i pięknie?

Aby wyglądać pięknie i czuć się dobrze większość kobiet w mniejszym lub większym stopniu wykonuje makijaż, w tym konturowanie twarzy. Jak go wykonać poprawnie? Co zrobić, żeby konturując twarz nie wyglądać jak klaun?
Jednym z bardzo istotnych elementów jest odpowiednie dobranie produktów do konturowania twarzy. Wiele osób mogłoby pomyśleć, że jedynie chodzi o dobrą markę i jakość produktu. Trzeba wspomnieć, że nawet tanie rzeczy potrafią być dobre. Jednak nie tylko jakość produktów wpływa na to, jak będzie wyglądał nasz makijaż. W dobrze wyposażonych drogeriach dostrzeżemy, że jest naprawdę wiele odcieni różów, bronzerów, a także rozświetlaczy. Czy w takim razie jest to obojętne, jaki wybierzemy? Nie. I tu nie chodzi o nasz gust. Kosmetyki do konturowania twarzy muszą być dostosowane do naszych rysów, koloru cery itp. Dopiero dobrze dobrane odcienie mogą sprawić, że makijaż będzie wyglądał naturalnie. Co zrobić, kiedy nie wiemy jaki wybrać? W większości sklepów mamy do dyspozycji testery. Warto z nich skorzystać. Pomocne mogą być również pracownice drogerii, które jeśli je poprosi, pomogą dobrać odpowiedni odcień.

Naturalnie na twarzy nie mamy kresek stworzonych z różnych kolorów. Tak samo powinno wyglądać konturowanie twarzy. Kolory muszą płynnie przechodzić. Pomagają w tym pędzle, którymi możemy lekko rozetrzeć kolory, aby cały makijaż wyglądał naturalnie. Kontrując twarz najczęściej mamy pod tym podkład. Ważne jest, aby także nałożyć go na szyję. Dlaczego? W taki sposób nawet nakładając chociażby bronzer nie będzie mocno widocznych cięć kolorów.

You Might Also Like