Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Garnier Botanic Therapy, czyli siła roślin w kosmetykach

Od kilkunastu lat ogromnym zainteresowaniem cieszą się kosmetyki, których skład został w dużym stopniu oparty na produktach roślinnych. Taka właśnie jest seria Botanic Therapy Garnier, która jest przeznaczona do pielęgnacji różnych typów włosów. Co warto o nich wiedzieć?

Wszystkie na bazie roślin

Wszystkie kosmetyki Botanic Therapy łączy to, że podstawą ich składu są naturalne wyciągi roślinne. Wśród nich znajdziemy m.in.:

– imbir,

– mleko kokosowe,

– oliwa z oliwek,

– eukaliptus,

– miód,

– propolis,

– zielona herbata,

– kamelia.

Jak łatwo więc zauważyć, wszystkie produkty z tej serii zostały zaprojektowane z myślą o skutecznej pielęgnacji włosów w oparciu o tradycyjne receptury i naturalne składniki. Zostały one dopasowane do nowoczesnych i bardzo restrykcyjnych norm, a ich efektem jest ciekawa linia kosmetyków.

Do różnych typów włosów

Garnier Botanic Therapy to kosmetyki przeznaczone dla różnych typów włosów. Na serię składają się szampony, odżywki i maski do włosów. Są one przeznaczone do pielęgnacji włosów bardzo suchych, zniszczonych i z rozdwojonymi końcówkami i przetłuszczających się. Kosmetyki te nadają się więc do używania przy najbardziej popularnych typach włosów. Co ważne maski i szampony można stosować także zamiennie i korzystać z dobrodziejstwa wielu różnych składników. To świetny sposób, by dostarczyć włosom najważniejszych składników odżywczych oraz wyraźnie poprawić ich jakość i zdrowotność.

Zielona chemia

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że kosmetyki Botanic Therapy są produkowane z wykorzystaniem czegoś, co ich producent określa zieloną chemią. Chodzi o to, że wszystkie naturalne składniki są przetwarzane w jak najmniejszej liczbie kroków, co sprawia, że ich przygotowanie nie jest tak dużym obciążeniem dla środowiska. W związku z tym kosmetyki tej marki doskonale wpisują się w trendy less waste. Zielona chemia to przyszłość, w której kierunku warto patrzeć. Jedną z jej zasad jest także wykorzystywanie składników roślinnych pozyskiwanych w zrównoważony sposób.

You Might Also Like