Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Jak używać maski do włosów, aby były skuteczne?

Maseczki znane są ze swoich właściwości odżywczych, odmładzających i regenerujących. Jeśli nie mamy czasu na profesjonalne zabiegi kosmetyczne, to właśnie w salonie, choć umawiamy się na niego raz w tygodniu. Taki sam efekt mają maski do włosów, które powinniśmy stosować do pielęgnacji i odżywiania włosów przynajmniej raz w tygodniu. Liczy się jednak to, jak nosimy nasze maski do włosów i jak długo zostawiamy je we włosach. Sprawdź więc, jak stosować maseczki do włosów, aby były skuteczne.

Dlaczego warto stosować maski do włosów?

Maska nawilżająca do włosów to najsilniejsze kosmetyk do regeneracji, odżywiania i wzmacniania włosów. Zabieg ten wnika głębiej w strukturę włosa, a nie tylko na jego powierzchnię. Dobra maska do włosów działa również na skórę głowy. Jest gęsty, bogaty i zawiera wiele starannie dobranych składników aktywnych. Aby maska do włosów zadziałała – musisz trzymać ją na głowie dłużej niż odżywkę lub balsam do ust. Stosuje się go zazwyczaj przed myciem szamponem – wtedy jego działanie jest bardziej intensywne. Maska do włosów dostarcza składniki odżywcze do wnętrza włosów – to jej główne zadanie. Istnieją również maseczki, które zawierają składniki poprawiające wygląd, kolor, połysk i gładkość włosów.

Maska do włosów – jak aplikować?

Maskę najlepiej nakładać na umytą powierzchnię, wolną od sebum i wszelkich zabrudzeń. Jednak nie całkowicie mokry, ale przynajmniej lekko osuszony ręcznikiem. Nadmiar wody osłabi konsystencję maski, a także spowoduje, że spłynie ona z włosów, zanim zacznie działać.

Maseczki należy rozprowadzać równomiernie warstwa po warstwie. Odpowiednią ilość produktu należy nałożyć od połowy włosów aż po same końce. Preparat dokładnie wmasować we włosy palcami. Unikaj nakładania maski na spód włosów, aby nie przeciążyć ich. Również włosy u nasady są „młode”, więc maska nie jest potrzebna, ponieważ zwykle jest w dobrym stanie. Po nałożeniu produktu odczekaj 3 do 10 minut, a następnie dokładnie spłucz włosy wodą.

Wskazówka. W przypadku włosów wrażliwych maskę należy nakładać od nasady aż po same końce. W ten sposób produkt wnika głęboko w uszkodzone miejsca w strukturze włosa. Warto też pozostawić maskę na 10-15 minut.

You Might Also Like