Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Jak wybrać sól do kąpieli

Sole do kąpieli pochodzą z soli morskich i oceanicznych i chociaż zyskały dużą popularność dopiero w ostatnich latach, są już stosowane od tysięcy lat i cieszą się uznaniem ze względu na ich właściwości kosmetyczne i zdrowotne. Chociaż może się wydawać, że sól służąca do zażywania kąpieli nie różni się znacznie od zwykłej soli, różnica polega na zawartości minerałów. W przeciwieństwie do zwykłej soli, sole morskie są bogate w magnez, sód, wapń i potas – minerały, które są niezbędne do poprawy zdrowia i funkcji skóry, zwalczania problemów skórnych i poprawy naturalnej bariery ochronnej skóry.

Dwie najważniejsze wskazówki przy wyborze soli do kąpieli

Zawsze należy wybierać naturalne sole do kąpieli. Najlepiej jest znaleźć sole do kąpieli wykonane z prawdziwej soli morskiej, aby mieć pewność, że skorzysta się z zawartych w nich minerałów i składników odżywczych. Dobrze jest również wybierać krystaliczne sole do kąpieli. Te sole są lepsze, ponieważ nie wysuszają skóry. Sole skalne składają się w rzeczywistości z chlorku sodu, który może usunąć wilgoć ze skóry.

Inne ważne czynniki

Trzeba także sprawdzić rozmiar kryształków. Sole do kąpieli różnią się wielkością poszczególnych kryształków. Te z drobniejszymi to te, które są bardzo skuteczne, gdy są używane jako peeling do skóry, ponieważ są łatwo rozpuszczalne. Ważna jest także różnica w kolorach. Barwy soli do kąpieli mają znaczące znaczenie i mogą wpływać na pożądane wyniki. Ogólnie sole do kąpieli o chłodnych kolorach mają działanie łagodzące. Z drugiej strony, sole o ciepłych barwach mają efekt energetyzujący. Odpowiedni zapach też jest ważny. W większości przypadków sole do kąpieli są mieszane z ziołami i olejkami eterycznymi. Jeśli jednak nie preferuje się perfumowanych, są także zwykłe i bezzapachowe sole do kąpieli, których można użyć.

You Might Also Like