Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Jak zapewnić sobie matową cerę?

O idealnie matowej cerze i utrzymującym się przez wiele godzin efekcie marzą posiadaczki cery tłustej i mieszanej. Nie jest jednak łatwo zapewnić sobie taki efekt, gdyż wiele kosmetyków obiecujących matowienie nie daje sobie z tym rady i prędzej czy później skóra i tak zaczyna się świecić.

puder ryzowyOdpowiednia pielęgnacja

Doraźne matowienie cery nie da zbyt wiele jeśli nie podejmie się też jej odpowiedniej pielęgnacji. Błędem często popełnianym przez posiadaczki takiej skóry jest jej nadmierne wysuszanie, na przykład przecieranie tonikami z alkoholem. Daje to jednak skutek dokładnie odwrotny do zamierzonego, gdyż przesuszona skóra po chwili przetłuszcza się jeszcze mocniej, produkując zwiększone ilości sebum. Należy więc używać delikatnych kosmetyków. Do pielęgnacji cery tłustej świetne są – paradoksalnie – olejki. Nie ma w tym niczego dziwnego jeśli weźmie się pod uwagę znany fakt, że tłuszcz najlepiej jest zmywać tłuszczem…

Jaki makijaż?

Mocniejsze przetłuszczanie się cery można zaobserwować, gdy nałoży się na nią makijaż, trzeba więc unikać ciężkich, tłustych kosmetyków i stawiać na lekkie, mocno matujące pudry, na przykład puder EcoCera. Jest to naturalny puder ryżowy, który jest świetnym wyborem nie tylko ze względu na swe silne działanie matujące i zdolność pochłaniania nadmiaru sebum. Produkt ten także nie zatyka porów, a więc nie przyczynia się do powstawania zaskórników i wyprysków jak to w zetknięciu z przetłuszczającą się skórą robi wiele kosmetyków, także obiecujących długotrwałe matowienie.

You Might Also Like