Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Jak zrobić perfekcyjny makijaż ust

W makijażu warto trzymać się pewnych zasad. Jedna z nich mówi o tym, że gdy mocno podkreśla się oczy, warto postawić na neutralne usta. Można oczywiście postępować odwrotnie, wtedy tworzy się perfekcyjny makijaż ust, pozostawiając naturalne oczy. Co przyda się do malowania warg? Konturówka, szminka lub błyszczyk to te kosmetyki, bez których trudno wyobrazić sobie kosmetyczkę.

Konturówka do ust

Pierwszym krokiem prowadzącym do tego, aby makijaż ust był perfekcyjny i trwały, jest zrobienie peelingu warg. Dzięki temu skóra będzie przyjemnie gładka, a wszystkie kosmetyki będą się dłużej trzymały. Następnie należy zastosować konturówkę. Taka kredka sprawi, że wargi będą wyglądały na bardziej pełne, a zwykle każdej kobiecie zależy właśnie na takim efekcie. Warto mieć różne konturówki do ust.

Makijaż naturalny

Jeżeli robi się makijaż neutralny, świetnie sprawdzi się konturówka w odcieniu nude. Można postawić też na makijaż ust rodem z lat 90. To właśnie wtedy szalenie popularne były brązowe konturówki do ust, które tak naprawdę znowu wracają do łask. Jeżeli usta maluje się ciemnym czerwonym, różowym czy bordowym kolorem, warto dobrać konturówkę też w takim odcieniu. Kolejny krok to nałożenie pomadki lub błyszczyku. Szminki najlepiej aplikować za pomocą pędzelka. Dzięki temu będą one dużo trwalsze. Poza tym uda się stworzyć perfekcyjny rysunek ust. Na koniec nadmiar pomadki odciska się na chusteczce i wszystko gotowe!

Ładne konturówki ust można znaleźć na tutaj.

You Might Also Like