Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Kosmetyki Bielenda z bakuchiolem na skórę wrażliwą i naczynkową

Niezliczona liczba kobiet dba o właściwą pielęgnację swojej skóry każdego dnia. Z pewnością znaczna część chciałaby jak najszybciej widzieć pierwsze efekty przeprowadzanej pielęgnacji. Wraz z wiekiem u każdej z pań można dostrzec pojawienie się pierwszych zmarszczek czy przebarwień, które jeszcze na młodym etapie ich powstania można zahamować ich rozwój. Młode dziewczyny w okresie dojrzewania zmagają się z problemem trądziku. Z pomocą przychodzi seria Bielenda Bakuchiol.

Czym jest Bakuchiol?

Jest to przede wszystkim doskonała alternatywa dla jednego z klasycznych składników obecnych w kosmetykach – retinolu. Bakuchiol jest o wiele lepiej tolerowany i łagodniejszy dla skóry, ponieważ nie uczula i nie powoduje powstawania podrażnień. Przeznaczony jest dla osób z cerą wrażliwą i naczynkową. Składnik ten posiada dużo cech odpowiadających m.in. za regenerację, odmładzanie czy ujędrnianie skóry. Powszechnie jest nazywany roślinnym retinolem, gdyż działa na podobnej zasadzie co pochodna witaminy A.

Jak działają kosmetyki Bielenda z bakuchiolem?

Powyższe kosmetyki powodują odmłodzenie skóry. Zawarty w nich roślinny retinol jest odpowiedzialny za pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny, co w znacznym stopniu przekłada się na odnowę naskórka i poprawę jego elastyczności. Jednocześnie spłyca zmarszki i bruzdy oraz wygładza linie mimiczne. Skóra w ten sposób odzyskuje wcześniej utraconą jędrność. Dodatkowo Bakuchiol dzięki właściwościom antyoksydacyjnym zwalcza wolne rodniki, które mają wpływ na szybsze starzenie się skóry.

Seria Bielenda Bakuchiol dobra na przebarwienia i zmiany trądzikowe

Botaniczny retinol niweluje przebarwienia dzięki temu, że ogranicza wytwarzanie melaniny. Koloryt skóry ujednolica się, przebarwienia z dnia na dzień stają się mniej widoczne, a niekiedy nawet całkowicie znikają. Bakuchiol również łagodzi dyskomfort związany z napiętą i nadwrażliwą cerą.

Kosmetyki Bielenda z bakuchiolem wspomagają też leczenie trądziku, gdyż powstrzymują rozwój bakterii chorobotwórczych. Zapobiega także stanom zapalnym skóry oraz normalizuje pracę gruczołów łojowych odpowiadających za produkcję sebum.

You Might Also Like