Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Odżywka czy maska – jakie kosmetyki do włosów są lepsze?

Prawidłowa pielęgnacja włosów to nie łatwa sztuka. Koniecznie należy utrzymać równowagę pomiędzy emolientami, proteinami oraz humektantami (czyli składnikami o działaniu nawilżającym). Trzeba też wybrać najlepszą formę kosmetyków. Co jest lepsze – odżywki czy maski do włosów?

Inna konsystencja

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, co jest lepsze. W gruncie rzeczy składy masek i odżywek lub balsamów do włosów są bardzo zbliżone. Różnicą jest ich konsystencja. Przykładowo – maski Kerastase mają konsystencję gęstego kremu. Są to ciężkie kosmetyki, które osiadają na włosach, a ich zmycie może być trudne. Balsamy tej samej marki, czyli Kerastase są lżejsze. Są bardziej płynne. Dzięki temu można też używać ich jako odżywki bez spłukiwania. 

Inne zastosowanie

Maski i odżywki do włosów można używać zamiennie. Nie ma dowodów na to, by któreś z nich działały lepiej lub gorzej. Wiele zależy od indywidualnych uwarunkowań. Różne osoby mają włosy o zupełnie odmiennych potrzebach. Nie można, więc polecać jednej złotej recepty. Każdy powinien sam wypróbować produkty i stworzyć własną kombinację. Dobrym pomysłem jest postawienie na kosmetyki pochodzące z jednej linii. Stawianie na jedną markę pozwala spodziewać się, że zapewni ona zaspokojenie wszystkich potrzeb. Przykładowo, można korzystać z zestawu Kerastase, który zawiera szampon, maskę, mleczko do włosów. W zestawie może też być serum lub krem pielęgnujący. Na uwagę zasługują też spray’e do włosów i odżywki bez spłukiwania. Można z nich ułożyć pełną pielęgnację.

You Might Also Like