Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Olejek do ciała – co należy o nim wiedzieć?

Nie od dziś wiadomo, że olejek do ciała to niezwykle popularny środek do pielęgnacji, a często także oczyszczania skóry. Jest to bardzo ciekawy produkt, ponieważ łączy on w sobie nowoczesność z nutką tradycjonalizmu. W końcu jeszcze nasze babcie wykorzystywały olejki eteryczne, na których podwalinach powstały nowoczesne środki używane do dziś. Co powinno się wiedzieć o olejkach do ciała przed rozpoczęciem ich stosowania?

Czy olejki do ciała są bezpieczne?

olejki eteryczne

Jeśli chce się zacząć stosowanie olejków do ciała, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, czy aby na pewno są one w pełni bezpieczne i nie stanowią żadnego ryzyka dla skóry. Skąd to pytanie? Jak się okazuje, istnieje dość popularna opinia, że nadmierne używanie olejków obciąża skórę i może na nią negatywnie oddziaływać. Czy jest to prawda?

Pomimo tego, że olejki eteryczne charakteryzują się dość tłustą konsystencją, w istocie są naprawdę lekkie i bardzo szybko wchłaniają się w skórę. Co więcej, pozwalają skutecznie walczyć z nadmiernym wysuszeniem skóry, a także dostarczają do niej wiele cennych substancji odżywczych.

Czy każdy olejek będzie dobrym wyborem?

Kolejnym pytaniem, z którym należy się zmierzyć przed rozpoczęciem wybierania olejków, jest kwestia wyboru odpowiedniego jego modelu. Wiele osób uważa, że nie ma sens przebierać wśród dostępnych modelach i lepiej kupić pierwszy z brzegu, ponieważ i tak charakteryzują się takimi samymi właściwościami.

Jest to rzecz jasna bardzo poważny błąd, ponieważ różne dostępne na rynku modele charakteryzują się różnych składem. Często zdarza się, że pewne modele nie posiadają wielu wymaganych substancji odżywczych i wspomagających, co mogłoby nawet negatywnie wpływać na skórę.

Kiedy stosować olejek do ciała?

Na koniec warto się jeszcze dowiedzieć, że nie powinno się stosować olejków do ciała w sytuacji, gdy skóra będzie sucha. Zdecydowanie najlepsze efekty uzyska się wtedy, gdy skóra będzie lekko wilgotna. Można więc przed nałożeniem olejku spryskać skórę np. tonikiem. Spowoduje to, że skóra będzie zdrowsza i lepiej odżywiona.

You Might Also Like