Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Olejek do pielęgnacji brody czy balsam? Co lepiej wybrać?

Świadoma pielęgnacja i używanie odpowiednich kosmetyków jest jedynym sposobem na wyhodowanie zdrowej, dobrze się prezentującej brody. Najczęściej zaleca się używać dobrego olejku do pielęgnacji brody, jednak brodacze niekiedy decydują się na korzystanie z balsamu. Z kolei są też tacy, którzy nie potrafią zdecydować między jednym a drugim, zastanawiając się, który produkt najlepiej spełni ich potrzeby. Ten artykuł to krótkie porównanie olejków do brody i rywalizujących z nimi balsamów, które pozwoli każdemu podjąć właściwą decyzję.

Olejek do brody – dla kogo?

Olejki do brody od Cocolita.pl można polecić praktycznie każdemu brodaczowi. Te produkowane z naturalnych składników przyniosą dobre efekty u większości osób, nawet tych z zaniedbanymi i zniszczonymi włosami brody. Czy olejek może nie zadziałać? Tak, nawet najdroższe olejki do brody nie dają gwarancji skuteczności, jeśli nakłada się je na zbyt gęstą lub długą brodę. W końcu żeby przynieść efekty olejek musi dotrzeć również do skóry, co jest niezwykle trudne w przypadku zbyt gęsto rozmieszczonych lub za długich włosów.

Balsamy do pielęgnacji brody – alternatywa dla olejków

Z kolei dobry balsam nie powinien mieć już problemu z dotarciem do wszystkich ważnych miejsc brody, razem ze skórą. Co więcej ułatwiają one modelowanie brody, za co ceni je wielu użytkowników. Jednak balsamy są mniej ekonomiczne od olejków do brody oraz nie posiadają tak szerokiej oferty odmian zapachowych.

Olejek, czy balsam? Co wybrać?

Oba rozwiązania dają świetne efekty, które są tak naprawdę zależne od składu i producenta kosmetyku. Rozbieżność cenowa między olejkami a balsamami też nie jest zbyt duża. Dlatego jeżeli nie ma się za długiej ani za gęstej brody, która już wymaga użycia balsamu, to najlepiej kierować się własnymi preferencjami. Jeżeli brodacz woli kosmetyki o intensywniejszym zapachu i małej pojemności to powinien zdecydować się na zakup olejku do pielęgnacji brody. Z kolei ci, którzy preferują dokładne wsmarowanie specyfiku w skórę raczej będą bardziej zadowoleni z balsamu. 

You Might Also Like