Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Prosty krem zawierający kwas hialuronowy

Skóra to pierwsza bariera na ciele człowieka. To na niej osiadają wszystkie zanieczyszczenia i na niej pojawiają się bakterie i drobnoustroje, które mogą mieć negatywny wpływ zarówno na nią samą, jak i na resztę organizmu. Właśnie dlatego należy o nią zadbać. Zwłaszcza gdy jest delikatna i łatwo ulega podrażnieniom

Ochrona dla skóry

nawilżający krem z kwasem hialuronowym

Codzienne zabiegi, słońce, a nawet nieprawidłowo przeprowadzane zabiegi higieniczne mogą uszkodzić barierę hydrolipidową ludzkiej skóry. Uszkodzony płaszcz hydrolipidowy sprawia, że naskórek staje się suchy i zaczerwieniony, a podrażnione miejsca swędzą. Serum z kwasem hialuronowym ma działanie nawilżające, regenerujące, a także odbudowuje barierę lipidową.

Skóra sucha

Wiele rodzajów cery wymaga specjalnego traktowania. Skóra atopowa będzie miała tendencje do przesuszania się w wyniku kontaktu z czynnikami zewnętrznymi. W takich sytuacjach należy skorzystać z delikatnych kosmetyków, takich jak maść z hydrokortyzonem lub krem z kwasem hialuronowym.

Cera trądzikowa

Kremy z kwasem hialuronowym to jedno z dobrych rozwiązań do zastosowania przy posiadaniu cery trądzikowej, którą trzeba zarówno oczyszczać z bakterii, jak i jednocześnie nawilżać. Kosmetyki, których głównym komponentem jest kwas hialuronowy to jedno z zalecanych w takim wypadku rozwiązań doraźnych. Oczywiście nie można zapominać o tym, żeby być w stałym kontakcie z lekarzem dermatologiem, który dodatkowo wspomoże skórę przy użyciu leków.

Uczucie ulgi dla skóry

Wysuszona skóra twarzy potęguje uczucie zmęczenia. Częste mycie z użyciem mydła daje chwilowe uczucie orzeźwienia, ale na dłuższą metę jedynie pogarsza stan naskórka. Kremy z kwasem hialuronowym odbudowują płaszcz hydrolipidowy, przez co zatrzymują wodę wewnątrz skóry, a to daje długotrwałą ulgę.

Niezależnie od tego, czy potrzebny jest krem do codziennego nawilżania, czy też dla złagodzenia skutków pogorszenia się stanu skóry, warto wybrać kosmetyki o prostym, sprawdzonym, a przede wszystkim stosunkowo naturalnym składzie.

You Might Also Like