Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Jaka farba do włosów?

Dzisiaj zmiana koloru włosów nie jest ani problemem ani zbyt dużym wydatkiem finansowym. W każdej chwili można kupić odpowiednią farbę do włosów i cieszyć się nowym odcieniem swoim włosów. Jednak zbyt duży wybór farb, może troszkę zakręcić w głowie, bowiem nie zawsze wiadomo jest jaką farbę najlepiej jest wybrać.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej farby do włosów?

Najpierw trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie – czy się chce zmienić kolor włosów radykalnie czy tylko trochę i na krótki czas?

Wtedy należy wybrać albo farbę do włosów albo tylko szampon koloryzujący. Ponadto kupując odpowiedni preparat do farbowania najlepiej jest zwrócić uwagę by dana farba nie posiadała w swoim składzie amoniaku. Amoniak niszczy włosy i znacznie je łamie. Dobra farba do włosów to także taka, która posiada w swoim składzie odpowiednie środki odżywcze czyli żurawinę i olejek arganowy. Wybór odpowiedniej farby do włosów sprawi, że włosy będą lśniące i miękkie.

Pamiętać trzeba o teście uczuleniowym

Na wielu opakowaniach farb do malowania włosów jest wskazówka by przed samym malowaniem zrobić test uczuleniowy. Zawsze dobrze jest zrobić taki test w miejscu jak najmniej widocznym, wystarczy nanieść na skórę trochę farby. Następnie gdy nic się nie stanie można ze spokojem malować swoje włosy.

Symulacja odcieni

Na każdym opakowaniu farby można spojrzeć na symulację odcieni, czyli zobaczyć z jakich kolorów farba przemieni dane włosy na jaki kolor. Pamiętać jednak należy, że całkowita zmiana z ciemnych włosów na jasne czy blond nastąpić może dopiero po pełnej dekoloryzacji ciemnych  włosów.

You Might Also Like