Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Jakie są odpowiednie kosmetyki do kręconych włosów?

Włosy kręcone bez wątpienia są najbardziej pożądanymi – i tak też, osoby mające pofalowane lub proste włosy często umawiają się na zabieg trwałej ondulacji. Bujna burza loków to marzenie niemalże każdej kobiety! Ale warto również pamiętać, że bujna czupryna wygląda dobrze tylko wyłącznie wtedy, gdy jest odpowiednio pielęgnowana. Obecny rynek oferuje naprawdę szeroką gamę produktów do włosów kręconych – maski, żele, olejki, odżywki i szampon. To właśnie szamponowi należy się przyjrzeć bliżej, ponieważ to z nim włosy mają najczęściej do czynienia. Warto, więc zadbać o to, aby te kosmetyki do włosów kręconych miały odpowiedni skład i przeznaczenie.

Szampon do kręconych włosów

Szampony to podstawowe kosmetyki do kręconych włosów z Cocolity. Powinny one przede wszystkim podkreślać naturalny skręt i ograniczyć puszenie się włosów. Niestety nieodpowiednia pielęgnacja może pogorszyć stan włosów i zwiększyć ich puszenie się. Warto podkreślić, że produkty do włosów kręconych również świetnie się sprawdzą u osób, które mają pofalowane włosy i chcą wydobyć z nich skręt.

kosmetyki do kręconych włosów

Co powinien zawierać dobry szampon do włosów kręconych?

Jaki wybrać szampon do włosów kręconych? Jest to naprawdę częste pytanie. Obecny rynek oferuje szeroką gamę szampon, więc to zrozumiałe, że wybór kosmetyku może sprawić trudność.

Warto wiedzieć, że włosy kręcone z natury są suche i wysokoporowate. Dlatego też łatwe je obciążyć, obciążyć i przesuszyć. Efektem tego są oklapnięte włosy u nasady i spuszone na końcówkach. Ważna jest więc odpowiednia pielęgnacja, która wpłynie kojąco na włosy i dosadnie je nawilży. Szampon do włosów kręconych powinien być oparty na naturalnych składnikach. Preparaty te nie powinny zawierać w swoim składzie substancji takich jak SLS, SLES, ALS. Składniki te są bowiem zbyt silne i codziennie ich stosowanie może uszkodzić strukturę włosów.

Szampony powinny być również pozbawione silikonów, które obciążają i oblepiają włosy. Wyeliminowanie tych składników w szamponach to połowa drogi do sukcesu!

You Might Also Like