Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Nawilżanie skóry twarzy – jak o nie zadbać?

Nawilżona skóra gwarantuje wielki komfort, a także jest odporna na podrażnienia, szkodliwe czynniki oraz starzenie, dlatego warto o to dbać. Jest to oczywiście szczególnie istotne w przypadku twarzy, dlatego dobry krem nawilżający to podstawa. Na tym jednak nie koniec.

Nawilżenie potrzebne w każdym przypadku

Jeśli chce się dobrze zadbać o swoją skórę, trzeba najpierw dobrze dobrać krem do twarzy nawilżający, dopasowany do jej typu i potrzeb, a następnie stosować go bardzo sumiennie. Nie ma tu żadnej drogi na skróty, odpowiednia pielęgnacja to rano nakładanie kremu na dzień, a wieczorem – na noc. Zawsze, niezależnie od okoliczności. Stosowanie kremu raz na jakiś czas czy nakładanie na noc preparatu przeznaczonego na dzień sprawi, że pielęgnacja nie będzie w pełni efektywna.

Nie tylko krem

Podstawę stanowi oczywiście właściwie dobrany krem nawilżający do twarzy, ale nie powinno się ograniczać tylko do tego kosmetyku. Skóra twarzy narażona jest na kontakt z wieloma czynnikami, które odbierają jej nawilżenie (słońce, wiatr, mróz, suche powietrze, twarda woda, makijaż), dlatego nawilżenia praktycznie nigdy nie jest za wiele. Warto zatem stosować też maski nawilżające, szczególnie w przypadku posiadania skóry suchej. Doskonale będzie też zamienić zwykłe, wysuszające kosmetyki do demakijażu na modne ostatnio olejki – im naturalniejsze, tym lepiej. Bardzo duże znaczenie ma też oczywiście to, co stosuje się do mycia. Tu też sprawdzą się olejki, jak również naturalne mydła, silnie natłuszczające i mogące dawać wiele innych efektów (na przykład syryjskie mydło z olejem laurowym zwalcza bakterie i dzięki temu niedoskonałości skóry).

Ważna pielęgnacja skóry wokół oczu

Stosując nawet najlepsze kremy do twarzy, nie można myśleć, że będą odpowiednie także dla skóry wokół oczu, zwłaszcza pod oczami. O obszar ten muszą zadbać kobiety chcące długo cieszyć się młodym wyglądem, gdyż to właśnie w tym miejscu zmarszczki pojawiają się jako pierwsze. Skóra pod oczami jest cienka, wiotka i pozbawiona gruczołów łojowych, dlatego konieczne jest dbanie o nią preparatem przeznaczonym specjalnie dla niej.

You Might Also Like