Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Wybór odpowiedniego ręcznika do włosów

Aktualne trendy w świecie beauty wyraźnie wskazują na większy nacisk na pielęgnację włosów. Termin włosingu na dobre zagościł nie tylko na forach internetowych, ale coraz częściej używany jest w codziennym sloganie. Na termin ten składają się metody, produkty, indywidualne podejście i personalizacja kosmetyków. To wszystko razem zagwarantuje wyjątkowy wygląd włosów i odpowiednią ich kondycję. Oprócz szamponów, masek, odżywek – kluczowe stają się akcesoria, np. używana szczotka oraz ręcznik do włosów. Wbrew pozorom to właśnie takie gadżety wpływają w dużej mierze na wygląd włosów i ich stan.

Ręcznik do włosów – wybór odpowiedniej tkaniny

O ile dawniej nie przykuwało się większej wagi do ręczników do włosów, o tyle dzisiaj – jest on ważnym elementem codziennej pielęgnacji. Ze względu na tkaninę, z którego zostały wykonane, włosomaniaczki polecają w szczególności ręcznik do włosów o bawełnianej strukturze (wafelkowe), ręczniki z celulozy drzewnej, ręczniki z wiskozy bambusowej lub 100% bawełniane. Przy wyborze odpowiedniego ręcznika warto zwrócić uwagę na takie jego cechy jak: miękkość, gładkość oraz chłonność.

Innowacyjne rozwiązanie – ręcznik w kształcie turbanu

Coraz bardziej popularny staje się ręcznik do włosów w kształcie turbanu (https://www.cocolita.pl/reczniki-do-twarzy-i-wlosow). Są bardzo wygodną opcją, która sprawdzi się w szczególności w momencie, kiedy oprócz suszenia włosów – wykonujemy równocześnie inne czynności. Turbany dzięki charakterystycznej formie mają zazwyczaj możliwość zapięcia, przez co stabilnie utrzymują się na głowie, nie zsuwają się i nie spadają nawet podczas gwałtownych ruchów.

ręcznik do włosów turban

Wartość dedykowanych ręczników do twarzy

Większa świadomość dotycząca pielęgnacji twarzy, ciała oraz włosów, zaowocowała również tym, że coraz chętniej w naszych łazienkach posiadamy dedykowane ręczniki do ciała, włosów i twarzy. Skóra twarzy narażona jest na powstawanie niedoskonałości, wyprysków, przenoszenie bakterii, dlatego tak ważne jest, aby posiadać osobny ręcznik, który będzie używany tylko do skóry twarzy. Jest to szczególnie istotne w momencie posiadania cery trądzikowej, wrażliwej, nadreaktywnej i trądzikowej!

Warto pamiętać, że dobór odpowiedniego ręcznika do włosów może mieć istotny wpływ na kondycję i wygląd naszej fryzury. Dlatego też, warto poświęcić chwilę na wybór tego najodpowiedniejszego, który spełni nasze oczekiwania i zapewni naszym włosom najlepszą pielęgnację.

You Might Also Like