Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Dlaczego warto wybierać kosmetyki apteczne?

Obecnie kosmetyki kupować można w bardzo różnych miejscach, nawet w osiedlowych sklepach czy marketach. Jednak jeśli ktoś ma poważniejsze problemy ze skórą czy włosami bądź też chce zapewnić sobie efekty lepsze niż przeciętniejsze, zdecydowanie powinien postawić na kosmetyki apteczne.

Dlaczego z apteki lepsze?

Preparaty drogeryjne mają na celu głównie upiększanie, co oznacza, że w przypadku włosów zwykle doraźnie poprawiają ich wygląd, obklejając je silikonami, a skórę nawilżają tylko powierzchniowo. Preparaty apteczne zaś, na przykład cieszące się dużą popularnością kosmetyki Avene, są niejako lekarstwem na dane przypadłości. Zawierają w składzie wiele substancji leczniczych, a jednocześnie są łagodne. Przykładowo, krem Avene z linii XeraCalm jest idealny dla skóry bardzo suchej, podrażnionej i atopowej. Takich produktów raczej nie znajdzie się w drogerii, a nakładanie na tego rodzaju skórę przypadkowych kremów czy balsamów może grozić znacznym pogorszeniem jej stanu i silnym podrażnieniem.

Zaawansowane działanie kosmetyków

Specjalistyczny skład powoduje też, że takie kosmetyki są nie tylko bezpieczniejsze, ale też dużo bardziej skuteczne. Oczywiście w przypadku włosów czy skóry, które nie mają większych problemów i można je określić jako „normalne”, nie jest potrzebne zaawansowane działanie. Ale jeśli już na przykład chce się walczyć z niedoskonałościami cery czy trądzikiem, kosmetyk z drogerii nie poradzi sobie z tym w odpowiednim stopniu. Wówczas można sięgnąć na przykład żel do mycia twarzy Avene Cleanance, który między innymi zmniejsza nadprodukcję sebum.

You Might Also Like