Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Dobry skład to podstawa! Wybierz odpowiedni żel pod prysznic

Wbrew pozorom, wybór dobrego żelu pod prysznic nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać, a reklamy, które kuszą nieziemskimi wręcz doznaniami i wspaniałymi zapachami są jedynie mitem. Warto więc postawić nie na pierwsze wrażenie, jakie daje telewizja, a na skład danego żelu pod prysznic. Jak zatem wybrać odpowiedni produkt?

Mydło w kostce odeszło do lamusa!

Mydło w kostce niegdyś było jedynym środkiem do higieny, jednak obecnie z powodzeniem zastępowane jest przez żel pod prysznic, bądź mydło w płynie. Nie uciekają, nie są śliskie ani też nie wysuszają skóry w znaczący sposób.

Poszukując jednak odpowiedniego pod prysznic płynu , warto zwrócić uwagę na skład, jaki posiadają.

Czego wystrzegać się w żelach pod prysznic?

Na samym początku należy powiedzieć o składnikach, których należy kategorycznie unikać w składach płynów pod prysznic. Pierwszy z nich do Sodium Lauryl Sulfate (SLS), a drugi – Sodium Laureth Sulfate (SLES). Są to dwa najbardziej popularne detergenty syntetyczne, które często określa się jako płyny do mycia naczyń ze względu na rozpuszczanie tłuszczu i częste stosowanie ich w przemyśle do mycia jednostek napędowych, Warto jednak nadmienić, że SLS może posiadać również odnośnik oznaczający, iż jest to składnik pochodzenia naturalnego, a nie syntetycznego, a co za tym idzie – nie będzie on wysuszać skóry tak, jak detergent chemiczny.

Należy też mieć na uwadze, że nie wszystkie żele, które określa się jako niewysuszające skóry, w rzeczywistości mają takie działanie.

You Might Also Like