Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Zmatowiona skóra

Znalezienie idealnego podkładu matującego to nie lada wyzwanie, bo na rynku znajdziemy wiele jego wersji, jednak nie każda podoła wymagania przetłuszczającej się cery.

Idealny podkład matujący

Podkład matujący w szczególności polecany jest do cer tłustych, świecących się. Niestety, ale tego typu produkt na pewno nie sprawdzi się np. u posiadaczek skóry suchej i bardzo suchej, ponieważ tylko dodatkowo ją wysuszy, a przy tym wyeksponuje wszystkie suche skórki.

Cechy podkładu matującego

Większości osób podkład matujący kojarzy się z bardzo ciężkim, widocznym na skórze produktem. Jednak wcale nie musi tak być, bo wbrew pozorom, matujący pokład nie musi być ciężki. Kwestia tylko odpowiedniego wyboru. Podczas wyboru najlepiej jest kierować się konsystencja. Jeżeli produkt jest bardzo płynny, to zapewne będzie dobrze stapiał się ze skórą, przez co też nie będzie „ciężko wyglądał”. Lżejsze wersje tego typu podkładów doskonale sprawdza się w okresie letnim, kiedy to chcemy, aby skóra była zmatowiona, jednak nieobciążona.

Kosmetyczne alternatywy

Alternatywa dla standardowych, płynnych podkładów matujących są kosmetyki mineralne. Produkty te nie tylko nie podrażniają skóry, ale też doskonale sobie radzą z łagodzeniem niedoskonałości towarzyszących tłustej cerze. Produkty mineralne zwykle mają lekką, sypką konsystencję, nie obciążają skóry, a naturalne minerały świetnie wpływają na kondycję skóry, upiększając ją. W składzie znajdziemy np. dobroczynny dla cery cynk, dlatego też warto po nie sięgnąć.

You Might Also Like