Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Do czego służą popularne modele pędzli?

W każdej damskiej kosmetyczce znajduje się przynajmniej kilka pędzli do makijażu. Wyglądają one różnie i mają bardzo odmienne zastosowanie. Mogą mieć też rączki i włosie wykonane z materiałów naturalnych albo syntetycznych… a każdy pędzel służy do czegoś innego. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym modelom pędzli.

Pędzle do pudru

To chyba najpopularniejszy rodzaj pędzla. Puder można nakładać na sucho przy użyciu puszka lub właśnie pędzla takiego jak, hakuro h55 z drogerii Cocolita.pl. Taki pędzel ma gęste włosie, które jest dość mocno roztrzepane na boki. Hakuro h55, wykonany jest z syntetycznego włosia. Jest ono przyjemne w dotyku i miękkie. W przeciwieństwie do naturalnych materiałów, nie może powodować podrażnień. Taki rodzaj włosia jest też łatwy w myciu i zachowaniu podstawowej higieny. Taki pędzel ma delikatnie zaokrągloną główkę. Jego zadaniem jest nałożenie odpowiedniej ilości kosmetyku na dużą powierzchnię skóry. Pędzle hakuro 55, cieszą się dużą popularnością, ponieważ są wykonane z materiałów najwyższej klasy. Trzonek hakuro h55  dobrze leży w dłoni, co ułatwia posługiwanie się nim. Należy używać go ruchem omiatającym.

Pędzle do różu

To drugi, co do popularności rodzaj pędzla. Jest podobny do tych, od pudru – ale jego włosie jest ścięte pod kątem. Jest miękki, tak by można było utworzyć nim efekt roztarcia. Skośny kształt, ułatwia nałożenie różu na polik – wzdłuż kości policzkowej, aż do skroni. Jest on dopasowany do naturalnego kształtu twarzy. Pędzle te powinny dobrze oddawać produkt, skórze.

You Might Also Like