Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Jak dbać o skórki wokół paznokci?

Zadbana kobieta nieodzownie kojarzy się ze schludnymi dłońmi. Wystarczy, że paznokcie będą czyste, równo przycięte, opiłowane – wcale nie trzeba używać lakierów w krzykliwych kolorach. Oczywiście, dużo pań korzysta z wizyt u kosmetyczki lub maluje samodzielnie paznokcie w domu. W ostatnich latach bardzo modny stał się manicure hybrydowy oraz japoński. Czy można wykonywać je w domu samodzielnie?

Dbanie o paznokcie w domowym zaciszu

Nie da się ukryć, że wizyty u manicurzystki należą zazwyczaj do przyjemnych. Po kilkudziesięciu minutach relaksu wychodzi się z zadbanymi paznokciami i pięknym zapachem oliwki do skórek na dłoniach. Niestety, wizyta w salonie kosmetycznym nie zawsze jest nam po drodze. Po pierwsze, jest to dość kosztowna przyjemność, po drugie nie zawsze ma się czas, aby regularnie odwiedzić kosmetyczkę, a chodzenie z kilkumilimetrowym odrostem na paznokciu nie jest zbyt efektowne. W takim wypadku dobrze jest wykonywać sobie manicure w domu. Można również robić samodzielnie hybrydę. Wystarczy kupić zestaw startowy, w skład którego wchodzi lampa UV lub LED, lakiery, bazy topy, cleanery, waciki oraz oliwka do paznokci.

Jak dbać o skórki wokół paznokci?

W pierwszej kolejności, zanim zacznie się nakładać bazę hybrydową, należy zadbać o skórki. Należy je wymoczyć, delikatnie odsunąć patyczkiem, nigdy nie wycinać! Na końcu wyląduje na nich oliwka do skórek, którą zawsze warto mieć w swojej kosmetyczce i smarować się nią nawet co wieczór. W skład takiej oliwki do paznokci wchodzą zazwyczaj również witaminy, które odżywiają te partie naszych dłoni.

You Might Also Like