Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Jak dopasować odcień korektora do twarzy do swoich potrzeb?

Wybierając korektor do twarzy, należy liczyć się z tym, że nawet najwyższej jakości rozwiązanie nie zda się na wiele, jeśli jego odcień nie zostanie dopasowany we właściwy sposób. Jak więc dobierać go i na jakie jego cechy zwracać szczególną uwagę?

Dobieranie odcienia korektora – najważniejsze zasady


Istnieje wiele poradników poświęconych temu, jaki jest najlepszy odcień kamuflażu do twarzy. W zdecydowanej większości z nich zaleca się stosowanie zasady mówiącej o tym, aby dobierać go pod kolor podkładu. Najlepiej, jeśli korektory do twarzy mają kolor ton jaśniejszy niż stosowany podkład.

Pozwoli to nie tylko na dobre krycie, ale i na rozjaśnienie niektórych partii twarzy. Oczywiście, w sprzedaży znaleźć można także szeroką paletę kolorowych korektorów do twarzy. Tu wybór powinien uwzględniać tak zwany schemat kolorów przeciwstawnych. Bazując na nim zmiany skórne tuszuje się wybierając kamuflaż do twarzy w kolorze przeciwnym niż kolor zmiany i tak zmiany w kolorze fioletowym tuszuje się na żółto, a te w kolorze czerwonym – na zielono.

Przegląd korektorów kolorowych


Szukając odpowiedniego korektora do twarzy warto pamiętać o tym, że każdy kolor ma określoną specyfikę. Zielony i oliwkowy jest przeznaczony przede wszystkim dla kobiet zmagających się z problemem popękanych naczynek. Brzoskwiniowy poleca się osobom zmagającym się z powracającymi cieniami pod oczami.

Nie brakuje także amatorek żółtych korektorów do twarzy. Należą do nich osoby, które często zmagają się z sińcami i rumieniami.

You Might Also Like