Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Kosmetyki

Odżywianie zniszczonych włosów

Przesuszone, zniszczone na przykład inwazyjnymi zabiegami fryzjerskimi włosy potrzebują specjalnej troski. W takim stanie nie tylko gorzej wyglądają, gdyż są matowe i wyraźnie suche, ale też mogą zacząć kruszyć się i łamać, co powoduje ich silne przerzedzenie. By tego uniknąć, należy wdrożyć działania mające na celu ich regenerację.

Samodzielne działania mogą przynieść dobre skutki

By odżywić włosy i uchronić je przed wykruszeniem się czy koniecznością obcięcia, nie trzeba korzystać z kosztownych zabiegów fryzjerskich. Polegają one zwykle na nałożeniu na włosy silnie odżywczych preparatów i poddaniu ich działaniu sauny, gdyż ciepło i wilgoć otwiera łuski włosa, dzięki czemu preparaty lepiej wnikają do wnętrza włosów. Podobny efekt można jednak uzyskać w domu. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w dobrą maskę, na przykład Kallos, a następnie, po nałożeniu jej na wilgotne, umyte włosy, przykryć je folią, podgrzać suszarką i nałożyć na głowę ręcznik. Należy potrzymać taki kompres pół godziny, a po zmyciu odżywki włosy od razu będą lepiej nawilżone, błyszczące i sprężyste.

https://www.cocolita.pl/kallos

kallos

Jak często?

Taki silnie odżywczy zabieg powinno się wykonywać minimum raz w tygodniu, a jeśli włosy są bardzo mocno zniszczone, częściej, aż do poprawy ich stanu. Nie można także zapominać o używaniu odżywki po każdym myciu, co pozwoli domknąć łuski włosów. Dzięki temu będą lepiej chronione przed uszkodzeniami, łatwiej się rozczeszą, a przy tym będą bardziej błyszczeć i wyglądać na zdrowsze. Przede wszystkim jednak warto byłoby wyeliminować czynnik, który spowodował zniszczenie włosów, na przykład zrezygnować z agresywnego farbowania czy ze stylizacji na gorąco.

You Might Also Like