Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Kosmetyki

Pielęgnacja paznokci za pomocą odżywek

Kobiety, które regularnie nakładają na swoje paznokcie manicure hybrydowy, powinny od czasu do czasu zrobić sobie przerwę, aby trochę bardziej zadbać o płytkę paznokci. Najlepiej służą do tego odżywki do paznokci kupione w drogerii oraz domowe sposoby, które  również przynoszą świetne efekty.

Drogeryjne odżywki do paznokci

Drogeryjna odżywka do paznokci to kosmetyk, który najczęściej ma postać bezbarwnego lakieru, rozprowadzanego na płytkach paznokci za pomocą pędzelka. Takie odżywki do paznokci naszpikowane są witaminami oraz ceramidami, dzięki którym paznokcie są mocno odżywione, a zatem znów stają się twarde oraz błyszczące. Zwykle niweluje się również problem rozdwajania. Najważniejsze jest jednak to, aby stosować te odżywki regularnie. Tylko wtedy da to jakikolwiek efekt.

Domowa odżywka do paznokci

O paznokcie można dbać również domowymi sposobami, które znane są już od pokoleń. W aptece albo sklepie zielarskim należy kupić malutki flakonik olejku rycynowego, który przyda się również do pielęgnacji rzęs. W metalowej miseczce należy podgrzać niedużą ilość olejku, a następnie moczyć w nim paznokcie, póki jest jeszcze ciepły. Na koniec olejek należy dokładnie wmasować w płytkę oraz skórki wokół paznokci. Jeżeli regularnie postępuje się w ten sposób, paznokcie zaczynają znów wyglądać zdrowo oraz pięknie.

Tagged:

You Might Also Like