Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Plastry do depilacji – wady i zalety

Plastry do depilacji to łatwo dostępna i tania metoda usuwania niechcianego owłosienia. Dostępne są niemal w każdej drogerii w cenie od kilku do około 25 złotych za zestaw. Niewątpliwie jest to metoda dużo łatwiejsza i przyjemniejsza od tradycyjnego wosku na ciepło, który trzeba podgrzewać przed każdym użyciem. Nie jest jednak pozbawiona wad i nie sprawdzi się u każdego.

Łatwe i bezproblemowe użytkowanie

To, co wyróżnia plastry do depilacji od innych metod usuwania niechcianego owłosienia, to bezproblemowe użytkowanie. Nie wymagają one podgrzewania, a jedynie delikatnego ocieplenia przy pomocy dłoni. Nie ma więc ryzyka poparzenia, o które łatwo w przypadku płynnego wosku. Jest to metoda, przy której nie ubrudzimy żadnych narzędzi. W przypadku tradycyjnej metody o zabrudzenia nietrudno, a niestety plamy z wosku ciężko jest usunąć.

 

Niska skuteczność u osób z mocniejszymi włoskami

Niestety, ale plastry do depilacji nie są tak skuteczne jak wosk płynny. Nie poradzą sobie u osób z mocniejszymi włoskami. Zdarza się też, że przy nieumiejętnym stosowaniu plastry spododują ułamanie włosa zamiast jego wyrwania wraz z cebulką, co zwiększa ryzyko późniejszego wrastania włosków.

 

Plastry do depilacji – dla kogo?

Na pewno warto wypróbować plastry do depilacji jeżeli nie czujemy się na siłach aby stosować wosk płynny, a chcemy wypróbować metodę trwałego usuwania owłosienia. Jest to dobra opcja dla osób rozpoczynających przygodę z depilacją, pozwoli się przekonać czy jesteśmy w stanie znieść dyskomfort jaki jej towarzyszy. Plastry sprawdzą się również do usuwania włosków z delikatnych miejsc, takich jak wąsik na twarzy, czy okolice bikini.

You Might Also Like