Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Lakiery hybrydowe

Hybrydy – jak je wykonać?

Lakiery hybrydowe nie znikają ze sklepowych półek. Wręcz przeciwnie – pojawia się ich coraz więcej. Ogromny wybór firm powoduje, że coraz więcej kobiet próbuje wykonywać hybrydowy manicure samodzielnie. To wygodne i oszczędne rozwiązanie. W jaki sposób używa się lakierów hybrydowych? Jak krok po kroku wykonać manicure, który utrzyma się na paznokciach nawet dwa tygodnie?

Przygotowanie płytki

Pierwszym krokiem do idealnego manicure hybrydowego jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Należy nadać jej właściwy kształt za pomocą pilniczka. Ważne jest także odsunięcie skórek. Można to zrobić za pomocą drewnianego patyczka. Innym sposobem jest ich wycięcie specjalnymi cążkami. Kolejny krok to odtłuszczenie płytki. Potrzebne do tego są waciki bezpyłowe oraz specjalny płyn. Krok ten jest konieczny do utrzymania się hybrydy na paznokciach przez wiele dni. Po takim przygotowaniu płytki możliwe jest rozpoczęcie malowania.

Malowanie hybrydami

Pierwszym krokiem jest dokładne nałożenie bazy i utwardzenie jej pod lampą. Kolejny etap to nałożenie lakieru hybrydowego w wybranym kolorze. Najlepiej sprawdzą się dwie warstwy. Każdą z nich należy osobno utwardzić. Po nałożeniu koloru, należy zaaplikować na płytkę top, który sprawi, że paznokcie będą przed długi czas lśniące. Po utwardzeniu zostanie lepka warstwa, którą można usunąć, przecierając płytkę tym samym płynem, który zastosowany był na początku.

Samodzielne wykonanie hybryd nie jest niczym trudnym. Kiedy opanuje się najprostszy hybrydowy manicure, można wypróbować różnorodne zdobienia, których wykonanie dzięki lampie jest o wiele prostsze.

You Might Also Like