Bell Kosmetyki

Kosmetyki, które warto poznać!

Jak wykonać manicure hybrydowy i nie uszkodzić paznokci?

Wykonując manicure hybrydowy każda kobieta chciałaby, aby nasze paznokcie wyglądały pięknie. Przecież one są kobiecą wizytówką. Wykonując ten zabieg samodzielnie trzeba pamiętać o kilku zasadach. Jakich?

Aby lakier hybrydowy długo pozostawał na paznokciach, trzeba pamiętać o wszystkich krokach. Pierwszym elementem jest odsunięcie skórek odpowiednim przyrządem. Zestaw Semilac zawiera go. Dlaczego odsuwanie skórek jest tak istotne? W ten sposób baza i lakier nie wpłyną pod skórki. Zwiększy to trwałość manicure.

Kolejnym etapem jest użycie odtłuszczacza (cleanera). Od jego jakości również zależy trwałość manicure. Odpowiednio odtłuszczona płytka poprawia przyczepność kolejnych warstw.

Aby lakier długo utrzymywał się na paznokciach, należy zmatowić płytkę oraz przypiłować paznokcie. Należy pamiętać, że nie robimy tego tym samym pilnikiem. Do zmatowienia płytki zdecydowanie lepiej sprawdzą się bloki polerskie. Używając pilnika do matowienia płytki paznokcia można bardzo ją uszkodzić. Niektórzy zastanawiają się, jaki pilnik i blok polerski wybrać. Jest to naprawdę ważny wybór. Można sobie zaoszczędzić tego kupując odpowiedni zestaw do hybryd. Jest to praktyczne szczególnie dla osób, które zaczynają przygodę z manicure hybrydowym. Zestaw Semilac z Cocolita.pl zawiera zarówno blok polerski, jak i pilnik o odpowiedniej gradacji.

Kolejne etapy jak się domyślamy to baza, dwie warstwy lakieru oraz top coat. Każdą z tych warstw utwardzamy pod lampą UV/ LED, która wraz z innym niezbędnymi elementami można znaleźć w wspomnianym wyżej zestawie Semilac. Następnie znów przemywamy cleanerem, co utwardzi ostatnią warstwę. Podsumowując, aby nie uszkodzić płytki musimy dokładnie wykonywać szczególnie pierwsze kroki.

You Might Also Like